FUNIA

Kategorie: ,

Opis

FUNIA

Pamiętacie tą interwencję ?
KONAJĄC Z GŁODU JADŁY SŁOMĘ I IGLIWIE DRZEW

W dniu, kiedy większość z nas zajada się pączkami nasze Inspektorki najadły się stresu i obaw o psie życie… Mała wieś w powiecie iławskim, Gmina Zalewo…
Nie ma słów by opisać tragedię tych psów, na usta cisną się tylko niecenzuralne słowa, ale cel jest jeden – URATOWAĆ!
Nasze oczy widziały już wiele, ale widok tej suczki i jej dziecka jest wstrząsający i nie do opisania!
Naszym oczom ukazała się suczka, a raczej jej cień. Sama skóra i kości, trzęsąca się na dużym mrozie, który dziś panował. Jej oczy mówiły jedno – POMOCY. Zjawiliśmy się w ostatnim momencie! Przy takiej temperaturze, bez dostępu do jedzenia i stałego dostępu do wody, nawet nie chcemy myśleć co mogłoby się wydarzyć! Czy wtedy też nikt by jej nie zauważył? Ale ona się nie poddała, walczyła, bo miała dla kogo! Obok niej potulnie siedziała mała istota, która dopiero 3 miesiące temu przyszła na świat. Tak podły i okrutny świat! Czym ona zawiniła? Co takiego zrobiła, że człowiek zgotował jej taki los?!
Jakim trzeba być człowiekiem by zgotować psom taki los? Co czuł właściciel patrząc codziennie w ich stronę? Wystające kości rzucały mu się w oczy na pewno! Gdzie się podziała empatia?! Dlaczego obcy ludzie reagują i widzą krzywdę zwierzęcia, a właściciel dopuszcza się takiego bestialstwa i nie uważa, że to co robi, jest potworne i niewybaczalne? Czy przywiązując metrowym łańcuchem do starej szopki nie staje się za te zwierzęta odpowiedzialnym? Umyślnie i z premedytacją doprowadził psy do takiego stanu!
Psy zostały natychmiast odebrane pseudo właścicielowi. Zawieźliśmy je do przychodni weterynaryjnej.

Szczeniak jest w stanie ciężkim! Jego jamę brzuszną wypełnia wielki żołądek po brzegi wypchany najprawdopodobniej paszą, trocinami i igliwiem z drzew! Jadł to, co znalazł, byleby tylko zapchać pusty żołądek! Takie jedzenie to dla zwierząt mięsożernych tragedia… Mała jest pod stałą opieką lekarzy weterynarii i walczy o życie. Jej mama mimo, okropnego wychudzenia ( waży 12 kg!) i wycieńczenia organizmu jest silniejsza i dochodzi do zdrowia pod naszą opieką!
My zdążyliśmy w ostatnim momencie, ale to WY zawsze jesteście dla nas wsparciem! Dzięki Wam możemy robić więcej, dlatego po raz kolejny bardzo prosimy o pomoc! Psiaki potrzebują specjalistycznej karmy, stałej opieki weterynaryjnej, a my środków, by to wszystko im udostępnić. Pomóżmy im, pokażmy, że nie każdy człowek jest zły i okrutny, one zasługują na MIŁOŚĆ I SZACUNEK, bo mimo tego co je spotkały są oddane i radosne… Starsza suczka ma na imię Funia, a jej maleństwo otrzymało imię Pączusia, ze wględu na dzisiejsze święto.
A Tobie właścicielu… życzymy smacznego! Pewnie zajadasz się pączkami cały dzień… Kiedy Twoje psy odchodziły z tego świata z głodu!

Pamiętajcie, REAGUJMY, nie pozwólmy na cichą, powolną śmierć w strasznych męczarniach! Takich ludzi musi spotkać kara i to surowa. Dlatego już dziś, na policji zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i znęcaniu się nad psami, ze szczególnym okrucieństwem.

Prosimy o POMOC FINANSOWĄ! Każdy kto chciałby pomóc może dokonać wpłaty z dopiskiem „uratowane” na konto: PKO BP PL 09 1020 1853 0000 9002 0216 8136

Z zagranicy można wpłacać na: PKO BP PL09 1020 1853 0000 9002 0216 8136 KOD BIC (SWIFT): BPKOPLPW

PAYPAL: ilawa@otoz.pl

Z GÓRY DZIĘKUJEMY

Dziś są zdrowe. Jelita pracują prawidłowo. Odzyskały swoją prawidłową wagę.
🙂 Funia to spokojna, grzeczna suczka, potrzebuje ogromu miłości i czułości.
Potrzebuje tylko kochającej rodziny, która pokaże, że człowiek to nie tylko głód i krótki łańcuch, ale radość i długie radosne spacery 🙂

Funia jest wysterylizowana, odrobaczona i zaszczepiona.
W schronisku mieszka od: 8 lutego 2018

Zadzwoń do schroniska i zapytaj o adopcję:
tel. 531 532 085
14-200 Iława, Komunalna 2a

Dla osób, które pragną wirtualnie zaadoptować Funię podajemy nr konta:
PKO BP 09 1020 1853 0000 9002 0216 8136
KOD BIC (SWIFT): BPKOPLPW
Schronisko dla zwierząt w Iławie
ul. Komunalna 2a
14-200 Iława
Wystarczy wpłacić 30zł z dopiskiem „Wirtualna adopcja Funi”

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “FUNIA”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *