PĄCZUSIA

Kategoria:

Opis

PĄCZUSIA

Pamiętacie tą interwencję ?
KONAJĄC Z GŁODU JADŁY SŁOMĘ I IGLIWIE DRZEW

Dziś, w dniu, kiedy większość z nas zajada się pączkami nasze Inspektorki najadły się jedynie stresu i obaw o psie życie…
Nie ma słów by opisać tragedię tych psów, na usta cisną się tylko niecenzuralne słowa, ale cel jest jeden – URATOWAĆ!
Kiedy wydaje nam się, że widzieliśmy już wszystko, że uodparniamy się z interwencji na interwencje, że nic już nas nie zaskoczy… Trafiamy do malutkiej wsi, położonej w powiecie Iławskim, gmina Zalewo, która pewnie byłaby uroczym miejscem, gdyby nie fakt, że na jednej posesji dzieją się rzeczy straszne i okrutne! To, co tam zastaliśmy wywołuje jedynie płacz i gniew, a każdy zadaje sobie tylko jedno pytanie : JAK TAK MOŻNA?!
Nasze oczy widziały już wiele, ale widok tej suczki i jej dziecka jest wstrząsający i nie do opisania!
Naszym oczom ukazała się suczka, a raczej jej cień. Sama skóra i kości, trzęsąca się na dużym mrozie, który dziś panował. Jej oczy mówiły jedno – POMOCY. Zjawiliśmy się w ostatnim momencie! Przy takiej temperaturze, bez dostępu do jedzenia i stałego dostępu do wody, nawet nie chcemy myśleć co mogłoby się wydarzyć! Czy wtedy też nikt by jej nie zauważył? Ale ona się nie poddała, walczyła, bo miała dla kogo! Obok niej potulnie siedziała mała istota, która dopiero 3 miesiące temu przyszła na świat. Tak podły i okrutny świat! Czym ona zawiniła? Co takiego zrobiła, że człowiek zgotował jej taki los?!
Jakim trzeba być człowiekiem by zgotować psom taki los? Co czuł właściciel patrząc codziennie w ich stronę? Wystające kości rzucały mu się w oczy na pewno! Gdzie się podziała empatia?! Dlaczego obcy ludzie reagują i widzą krzywdę zwierzęcia, a właściciel dopuszcza się takiego bestialstwa i nie uważa, że to co robi, jest potworne i niewybaczalne? Czy przywiązując metrowym łańcuchem do starej szopki nie staje sie za te zwierzęta odpowiedzialnym? Umyślnie i z premedytacją doprowadził psy do takiego stanu!
Psy zostały natychmiast odebrane pseudo właścicielowi. Zawieźliśmy je do przychodni weterynaryjnej.

Szczeniak jest w stanie ciężkim! Jego jamę brzuszną wypełnia wielki żołądek po brzegi wypchany najprawdopodobniej paszą, trocinami i igliwiem z drzew! Jadł to, co znalazł, byleby tylko zapchać pusty żołądek! Takie jedzenie to dla zwierząt mięsożernych tragedia… Mała jest pod stałą opieką lekarzy weterynarii i walczy o życie. Jej mama mimo, okropnego wychudzenia ( waży 12 kg!) i wycieńczenia organizmu jest silniejsza i dochodzi do zdrowia pod naszą opieką!
My zdążyliśmy w ostatnim momencie, ale to WY zawsze jesteście dla nas wsparciem! Dzięki Wam możemy robić więcej, dlatego po raz kolejny bardzo prosimy o pomoc! Psiaki potrzebują specjalistycznej karmy, stałej opieki weterynaryjnej, a my środków, by to wszystko im udostępnić. Pomóżmy im, pokażmy, że nie każdy człowek jest zły i okrutny, one zasługują na MIŁOŚĆ I SZACUNEK, bo mimo tego co je spotkały są oddane i radosne… Starsza suczka ma na imię Funia, a jej maleństwo otrzymało imię Pączusia, ze wględu na dzisiejsze święto.
A Tobie właścicielu… życzymy smacznego! Pewnie zajadasz się pączkami cały dzień… Kiedy Twoje psy odchodziły z tego świata z głodu!

Pamiętajcie, REAGUJMY, nie pozwólmy na cichą, powolną śmierć w strasznych męczarniach! Takich ludzi musi spotkać kara i to surowa. Dlatego już dziś, na policji zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i znęcaniu się nad psami, ze szczególnym okrucieństwem.

Prosimy o POMOC FINANSOWĄ! Każdy kto chciałby pomóc może dokonać wpłaty z dopiskiem „uratowane” na konto: PKO BP PL 09 1020 1853 0000 9002 0216 8136

Z zagranicy można wpłacać na: PKO BP PL09 1020 1853 0000 9002 0216 8136 KOD BIC (SWIFT): BPKOPLPW

PAYPAL: ilawa@otoz.pl

Z GÓRY DZIĘKUJEMY

Dziś ich stany są stabilne. Jelita pracują prawidłowo. Zaledwie kilka dni na odpowiedniej karmie a już widać poprawę.
Tak niewiele…. woda i miska karmy dla psów.
Teraz potrzebna jest im tylko kochająca rodzina, która pokaże, że człowiek to nie tylko głód i krótki łańcuch, ale miłość i długie radosne spacery 🙂

Zadzwoń do schroniska i zapytaj o adopcję:
tel. 531 532 085
14-200 Iława, Komunalna 2a

PKO BP 09 1020 1853 0000 9002 0216 8136
KOD BIC (SWIFT): BPKOPLPW
Schronisko dla zwierząt w Iławie
ul. Komunalna 2a
14-200 Iława

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “PĄCZUSIA”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *