Woda dla czworonoga

Lato to piękny czas …
Wakacje, plaża, ciepły wiatr, z nieba leje się żar a termometrom brakuje skali.
Takie warunki atmosferyczne trudne są dla ludzi, a co dopiero dla czworonogów. Upalne dni są dla nich istnym koszmarem.
Grube futro dodatkowo generujące ogromne ilości ciepła, a także wyższa od ludzkiej temperatura ciała (38,5 stopni Celsjusza u psa i 39 stopni Celsjusza u kota), zdecydowanie nie pomagają.

Dlatego:
Pod żadnym pozorem, nawet na chwilę nie zostawiaj czworonoga w aucie.
Zadbajmy o to, aby pies miał ZAWSZE miskę chłodnej, czystej wody.
Jeśli Twój pies przebywa większość czasu poza domem to upewnij się, że ma zapewniony głęboki cień w którym mógłby odpocząć. Cień powinien znajdować się na wolnym powietrzu, najlepiej pod drzewem. Buda nie da psu schronienia gdyż za bardzo się nagrzewa.
Wypełnij basen dla dzieci wodą i umieść go pod drzewem w cieniu, aby twój pies mógł się w nim ochłodzić.
Asfalt, beton czy nawet piasek bardzo się nagrzewają na słońcu i mogą poparzyć poduszeczki na łapkach psa. Staraj się chodzić na spacery ze swoim pupilem wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.

My przeszliśmy się po naszym mieście….
Od kilku lat, coraz więcej firm (i to z różnych branż) decyduje się w tym czasie pomóc czworonogom. Pozwalają wejść z psem do pomieszczenia lub chociaż wystawiają miskę z wodą. Niestety w centrum miasta niewiele jest miejsc, gdzie można napoić psa.
Na tarasach w restauracjach psiakom klientów podawana jest woda na życzenie właściciela.  Niektóre stacje benzynowe też maja wystawione miski dla czworonożnych podróżników.

Wychodząc na przeciw wszystkim chętnym, którzy są w stanie zorganizować stanowisko z miską czystej, chłodnej wody w swoim miejscu pracy, przygotowaliśmy plakaty, informujący, że tu można napoić psa.
Zapraszamy do kontaktu. Plakat możemy podesłać do własnoręcznego wydrukowania, lub zapraszamy po jego odbiór w naszym Schronisku.

Na zdjęciach Bubu.
Serce rośnie, gdy wiemy, że pies jest członkiem rodziny. Biega zadowolony po ogrodzie, bawi się z dziećmi i kąpie się w wodnym oczku.
Fot. Edyta Portjanko
Adoptując – tarujesz życie.

 

Posted in Święto w schronisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *